Zły pracodawca – jak sobie z nim radzić?

2016-03-12 19:44

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz własny pobyt tam zależeć będzie dużo od tego jak zauważasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twojego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli odczuwasz, że masz złego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, że pozostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym zwierzchnikiem? Będzie lepiej, jeśli poznasz procedury radzenia sobie z takimi problemami. Oto kilka pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od momentu powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży kłopot.

2. Co w głównej mierze jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko nie zapominaj, że cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeżeli masz kłopoty przykładowo z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego gatunku problemem.

5. Należy brać w rachubę, że skarga przeciwko konkretnej osobie winna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko winno być udowodnione. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być , by narzekać.

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.